Aj v Madride bodovali naše vyzreté biele vína

A to konkrétne Silvaner cuvée 2013, ktorý je pôvodom z Modranského chotára od vinohradníka Mateja Tlačíka z Kráľovej. Toto hrozno je zo starej vinice (37 ročnej) z modranského honu Búrky, kde aj prejav tohto zaujímavého vína je ohromujúci. Pevná kyselina, bylinkovo - korenistý nástup vône postupne prejde až do vône zelenej byle paradajok. V závere je cítiť aj pevný minerálny prejav zo slanou dochuťou.   

Druhým medailistom je Pinotype cuvée 2013 Sur lie, ktoré oddychovalo celých 8 mesiacov na jemných kvasničných kaloch v 400 l barikových sudoch, kde získalo svoju ušľachtilosť a noblesu. Vôňa je typicky Pinotovská, kde dominuje krémovo biskvitový charakter s kokosovým nádychom. Nepopierateľný je aj Malokarpatský pôvod hrozna, ktoré je tento krát z produkcie Pezinského chotára. Vyššie kyseliny dávajú znať, že toto víno nie je ani zďaleka na konci svojej púte ba práve naopak. Takéto vína majú dlhý potenciál zrenia a potešia aj o rok či dva.

Verím, že práve takéto zrelé biele víno očarí aj Vás a môžete si ho k nám prísť ochutnať a následne aj zakúpiť do našej novootvorenej predajne.