Virtuálna prehliadka vinárstva

Táto možnosť Vám priamo ponúka preniesť sa do našej firmy.

Aj tento rok sa ide za vínom do Šenkvíc

Už po 7. krát budete mať možnosť „zaútočiť“ na malebné Šenkvice a ich pivničky.

Tento rok svoje pivnice, výrobné a prezentačné priestory otvoria naši vinári 28.4.2018. Vinohrady, víno a jeho ochutnávanie patria k miestnej kultúre rovnako ako dýchanie k životu. Už je to viac ako 7 rokov, čo vznikol nápad, ktorého výsledkom bol vznik skvelého a pritom komorného vinárskeho podujatia, na ktorý sa každým rokom teší viac a viac priateľov a priaznivcov vína.

Pre viac informácií o udalosti a predaji lístkov kliknite sem

 

Poctivé vína v Galileu na Donovaloch

Veľmi rád by som Vás chcel pozvať na príjemný večer v spoločnosti vynikajúcich jedál a našich poctivých vín zo „Šenkvickej šľachty“ a to 8.4. v reštaurácií Hotela Galileo na Donovaloch. Výborné kulinárske špeciality Vám pripraví šéfkuchár a môj kamarát Janko Zlúky a vínami Vám bude sprevádzať moja maličkosť. Verím, že zažijeme príjemný večer v spoločnosti ešte lepších ľudí, ktorý sa môžu pri dobrom jedle a víne vždy dobre porozprávať a pobaviť.

V Praze je blaze

Zo stovežatej sme si priviezli z PRAGUE WINE TROPHY 2016 krásne 2. miesto spomedzi
zúčastnených zahraničných vinárstiev na tejto prestížnej medzinárodnej súťaži vín. Sme presvedčený, že vyrábať Poctivé vína zo „Šenkvickej šľachty“ sa naozaj oplatí. Veríme v jedinečnosť našich vín, muštov a nového sektu vyrábaného tradičnou metódou kvasenia vo fľaši. Príďte sa presvedčiť do našej vinotéky, kde môžete ochutnať všetky naše vína a kúpiť si aj všeličo dobré. Srdečne Vás pozývame k nám do Šenkvíc.

Chute Malých Karpát

Príďte sa presvedčiť ako chutia a voňajú Malé Karpaty 02. a 03.12.2016. Bude zabezpečená aj kyvadlová doprava.

Mladé Vína a Mušty 2016

Aj v tomto vynikajúcom ročníku sa nám podarilo pre vás pripraviť dve mladé vína Mϋller Thurgau a Veltlínske červené skoré, oplývajúce intenzívnou ovocnou arómou a sviežou chuťou. Veľmi sa tešíme z týchto vín a dúfame, že budú chutiť hlavne vám, našim zákazníkom. 

Takisto máme k dispozícii aj tri novučičké a chutné mušty, vyrobené z perfektne dozretého hrozna. Samozrejme bez čírenia a filtrácie v natur podobe s usadeninou. Tieto mušty z priameho lisovania sú šetrne pasterizované pri nižšej teplote a očaria vás krásnou vôňou a plnou sladkou chuťou. Ponúkame biely mušt Zelený muškatel, ružový mušt Svätovavrinecké a červený mušt  Modrý portugal .

Tieto produkty nájdete v našej predajni v Šenkviciach na „šľachte“ (areál bývalej šľachtiteľskej stanice) a vo všetkých dobrých vinotékach.

OENOFORUM 2016

„Doposiaľ naša najúspešnejšia súťaž vín, na ktorej naše dve červené vína získali šampióna červených vín, konkrétne PETIT MERLE LIMITED 2013 a víťaza kategórie medzi červenými suchými vínami ZUZKIN PINOT LIMITED 2013. Obidve tieto červené vína nám ukázali, že má obrovský zmysel stále vyrábať poctivé vína, ktoré však potrebujú svoj čas nato, aby ukázali svoj potenciál zrenia a čistý odrodový charakter. Obzvlášť nás teší úspech Zuzkinho Pinotu, nakoľko táto odroda patrí k málo doceneným vínam na slovenských súťažiach a preto veríme, že si svoju obľubu nájdu u konzumentov, ktorí majú radi elegantné a jemné červené vína, ku ktorým Pinot rozhodne patrí.

LES GRANDS CONCOURS DU MONDE - SYLVANER DU MONDE 2016

„Po predchádzajúcich úspechoch našich vín so zvyškovým cukrom v Španielsku, sa tentokrát darilo aj suchému vínu vo Francúzsku a to v Strasbourgu, konkrétne vínu Silvaner Granit 2015. Toto naše tradičné suché víno patrí k našim zaujímavým produktom, najmä svojou typickou odrodovou vôňou a minerálnou chuťou. Veľmi sa tešíme z úspechu práve takého typu vína, ktorý nesie charakter a prejav Malých Karpát, ktorých pôdy sa zväčša nachádzajú na žulovom (granitovom) podloží.“

 

BACCHUS MADRID 2016

„Aj keď oneskorene, ale radi by sme sa s Vami podelili o úspech našich dvoch vín v španielskom Madride na medzinárodnej súťaži vín pod patronátom OIV „Bacchus Madrid“, kde PINOT GRIS LIMITED 2015 a CHARDONNAY 2015 získali strieborné medaile. Tieto vína môžete ochutnať i zakúpiť priamo v našej predajni v Šenkviciach a vo všetkých dobrých vinotékach na Slovensku.“

 

Novinky

Videoprezentácia firmy

Otvorenie predajne